Aktualności

Lato w Akademii w żłobku - lipiec 2018

 

 

 

Co warto mówić do dziecka?

Wycieczka maluchów do Ostoi nad Młynówką w Mościsku

21 czerwca 2018r. maluszki z  Niepublicznego  Żłobka Akademia Maluszka wyruszyły na podbój gospodarstwa wiejskiego „Ostoja nad Młynówką” w Mościsku.

Dzieci niecierpliwie wyczekiwały autokaru. Podczas podróży  nie odrywały oczu od widoków. Po dotarciu na miejsce czekały  na nas koce piknikowe i Panie w kolorowych strojach. Pierwszymi spotkanymi zwierzętami były króliczki, które dzieci głaskały i przytulały. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta na polu kukurydzy, którą maluchy zrywały dla zwierzątek. Karmienie króliczków  i świnek. Po karmieniu świnka wraz z prosiaczkami wyszły się z nami przywitać. Po ciężkiej pracy dzieci dostały domowej roboty ciasto, które jadły na świeżym powietrzu w formie pikniku. Najważniejszym z zajęć przewidzianym podczas wycieczki było „Wielkie pranie” za pomocą metalowych wanienek i tar. Dzieci ochoczo zabrały się za namaczanie, pranie, wyciskanie ubrań. Następnie wyprane ciuchy wieszały na przygotowanym sznurku.  Podczas tych czynności dzieci straciły wiele energii, którą naładowały jedzeniem pysznych parówek w towarzystwie smakowitego domowego kompotu.

Powrót do domu okraszony był mnóstwem machających łapek. Dzieci ponownie po wkroczeniu do autobusu stały się czujne i wypatrywały przez okna, śpiewając przy tym piosenki. 

Piknik 2018

Zapraszamy na Jubileusz 5 - lecia przedszkola i żłobka

053658