Przedszkole sadzi wrzosy 18.09.2020r.

Dzień ulubionych bajek w grupie Poziomeczek 09.09.2020r.

Zakończenie wakacji w żłobku 31.08.2020r.

Zakończenie wakacji w przedszkolu 31.08.2020r.

Dzień Indianina 14.08.2020r.

Tęcza 07.08.2020r.

Cytrynki robią sałatkę owocową 02.08.2020r.

Malujemy kwiatki 28.07.2020r.

Morze Bałtyckie 27.07.2020r.

 

 

Praca plastyczna „Morze Bałtyckie” wykonane przez dzieci z grupy „Jabłuszka” i „Morelki”.🏄🚣🏊☀️🐟🐠

Czym się zajmuje Pan Policjant?

24.07.2020r.

Dzieci z grup Cytrynek, Jabłuszek i Morelek poznały zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podstawowe przepisy, które powinny przyswajać od najmłodszych lat. Nasze Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą. Wiedziały jak ważne jest korzystanie z fotelików bezpieczeństwa i zapinanie pasów podczas jazdy. Wiedziały również, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, które miejsca są bezpieczne do przechodzenia na drugą stronę jezdni i co to jest sygnalizacja świetlna. Przedszkolaki wspaniale orientowały się w roli i zadaniach policji. Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudziło wyposażenie, które policjant zabiera do służby.

Kto przynosi listy? 21.07.2020r.

Przedszkolaki poznają różne zawody świata. Dzisiaj poznaliśmy zawód Listonosza. Każde dziecko przygotowało własną kartkę z wakacji i zaadresowało kopertę do odbiorcy.

Nasze ulubione zwierzątka wiejskie. Ćwiczymy paluszki- zabawa plasteliną 20.07.2020r.

Aleksandra Wojtyła


Wiejskie życie

Byłoby dziś znakomicie

lepiej poznać wiejskie życie.

Gdzie stodoła, chlew, obórka,

piesek strzeże tam podwórka.

Gdzie panuje gwar i hałas,

wszyscy chcą coś mówić naraz.

Kurka gdacze, kaczka kwacze,

a tam mała Zosia płacze,

że uciekła jej z podwórka

ulubiona biała kurka.

Ścieżka tam prowadzi wąska,

a przy ścieżce stoi gąska,

która bardzo się dziś złości

i gęganiem płoszy gości.

Napuszają się indyki,

że zbyt głośna ryczą byki.

Krowy pasą się na łące,

obok skaczą dwa zające.

Gdzie już od samego rana

słychać głośny bek barana.

Świnki się taplają w błocie,

koza trawę je przy płocie.

W polu słychać śpiew skowronka,

dużo kropek ma biedronka.

Wokół łąka, pola, las,

tam spokojnie mija czas.

Nieopodal płynie rzeka,

szum jej słychać już z daleka.

Więc słuchajcie moi mili,

nie zwlekajcie ani chwili.

Zapraszam Was na wycieczkę,

gdzie wiejskie zwierzęta poznacie troszeczkę.

,,Wakacyjna żaglówka” praca plastyczna w wykonaniu grupy Cytrynek. Zabawa sensoryczna- wyklejanie kolorową bibułą 16.07.2020r.

Dzień Psa w żłobku 16.07.2020r.

Pies towarzyszy człowiekowi od tysięcy lat i trudno dziś wyobrazić sobie, by mogło być inaczej. Popularne stwierdzenie „pies najlepszym przyjacielem człowieka” nie jest tylko pustym sloganem – psy to naprawdę niezrównani przyjaciele, którzy nigdy nie zawodzą i zostają przy Tobie na zawsze. Jeśli masz psa, nie musimy Ci tego zresztą tłumaczyć – to się po prostu czuje.

,,Tulipany” w wykonaniu grup Jabłuszek i Morelek 16.07.2020r.

,,Muchomorek
i ptaszek ” lepimy plasteliną w grupie Jabłuszek 10.07.2020r.

Zakończenie roku w żłobku 30.06.2020r.

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 30.06.2020r.

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w gr. Cytrynek, Jabłuszek i Morelek. Dziś pożegnaliśmy również Benjamina, który od września rozpocznie przygodę w szkole. Trzymamy kciuki ❤️👏

Czuć lato 22.06.2020r.

Z okazji początku lata dzieci ze żłobka wykonały piękne kolorowe i smakowicie wyglądające lody 🍦🍦🍦
Smaków nie było końca a i jaka zabawa przy tym.

Dzień wiatru w żłobku 21.06.2020r.

Zastanawialiście się kiedyś jak powstaje wiatr? Nasze maleństwa dzisiaj odkrywały tą tajemnicę. Później wykonały piękne wiatraczki oraz dzięki wachlarzykom poczuły na sobie przyjemny chłodny wiaterek.

Nie narzekamy na brak pogody 19.06.2020r.

Podczas deszczu dzieci się nie nudzą. Grupa Cytrynki dzisiaj pokonywała tor przeszkód 😁👍🧩🌈

Przygotowania do Dnia Taty 18.06.2020r.

Dzieci z grupy” Jabłuszka „i „Morelki „zrobiły prace plastyczną „Krawaty dla taty”.

Urodziny Hani 15.06.2020r.

Dzisiaj swoje drugie urodzinki obchodziła Hania ze żłobka. Dzieci odśpiewały Hani ,, Sto lat”, złożyliśmy Hani życzenia i wręczyliśmy prezent. HANIU STO LAT!

Urodziny Julci i Aleksandra 🙂 15.06.2020r.

Swoje urodziny obchodzili Julia 3 latka i Olek 4 latka z grupy Cytrynek. Wspólnie odśpiewaliśmy solenizantom 100 lat i złożyliśmy życzenia. Po czym zasiedlismy do zjedzenia tortów 🎂💯 🥳🎁

Dzień oceanu w żłobku 06.06.2020r.

Dziś nasze najmniejsze dzieci poznały zwierzęta żyjące w oceanie. Wspólnie z ciociami wykonały pracę plastyczną, która będzie jednocześnie naszą dekoracją sali w okresie letnim.

Prawa Dziecka- ważna sprawa 05.06.2020r.

Dzień Dziecka 01.06.2020r.

Wita Was słoneczny ranek, tyle dzisiaj niespodzianek, tyle przygód czeka nas. Pierwszy czerwca! Wstawać czas ! Dzisiaj święto wszystkich dzieci –to szczególny dla nas dzień. Jasne złote słonko świeci, spoza chmur uśmiecha się. W tym pięknym dniu życzymy wszystkim dzieciom moc uśmiechu i radości, szczęścia, zdrowia, pomyślności.

Dzień Matki 26.05.2020r.

Matka to zdecydowanie najpiękniejsza, najważniejsza i najtrudniejsza rola na świecie. Kim jest mama? Zdecydowanie prościej byłoby zadać pytanie kim ona nie jest, chociażby dlatego, że jest ona niemal wszystkim! Wielozadaniowość, zaradność, wewnętrzna siła, miłość i niezawodne, całodobowe wsparcie to zaledwie kilka z supermocy, jakie posiada każda mama.

Przedszkolaki przygotowały niespodziankę z tej okazji.

https://www.facebook.com/716695745083292/videos/246251069963813

Tłusty czwartek w gr. Jabłuszek i Morelek 21.02.2020r.

Dzieci z grupy Jabłuszek i Morelek pamiętając o tradycji jedzenia pączków w Tłusty Czwartek, postanowiły wraz z paniami usmażyć oponki. Przedszkolaki z wielkim zapałem przygotowywały ciasto na oponki – wsypywały produkty do miski i rozwałkowywały zagniecione przez panie ciasto a następnie wycinały szklanką oponki. Potem było smażenie a następnie dzieci z apetytem zajadały się słodkimi przysmakami.

Tłusty czwartek w gr. Cytrynek 21.02.2020r.

Tłusty Czwartek – to własnie w ten dzień tradycja nakazuje zjeść pączka. Dzieci z grupy Cytrynek nie zapomniały o tej tradycji i wraz z paniami z wielkim zapałem przygotowywały ciasto na faworki. Dzieci wsypywały produkty do miski i rozwałkowywały zagniecione przez panie ciasto. Każdy przedszkolak dostał kawałek ciasta w kształcie rombu z otworem w środku i miał za zadanie przewlec ciasto tak, aby powstał kształt faworka. Potem było smażenie a następnie dzieci z apetytem zajadały się słodkimi przysmakami

Tłusty czwartek w żłobku 20.02.2020r.

Zarówno tłusto jak i słodko obchodzono Tłusty Czwartek w Niepublicznym Żłobku Akademia Maluszka. Z tej okazji dzieci z pomocą opiekunek zrobiły pyszne, chrupiące faworki.

Dzień kota u starszaków 20.02.2020r.

Dzieci z grupy Jabłuszek i Morelek obchodziły Światowy Dzień Kota. Z tej okazji odbyły się specjalne zajęcia dydaktyczne oraz ruchowe. Przedszkolaki dowiedział się wiele ciekawych rzeczy na temat kotów oraz uczestniczyły w „kocich zabawach”. Na koniec zajęć dzieci obejrzały fragment filmu edukacyjnego pt. „Kociaki duże i małe”.

Dzień kota w żłobku 19.02.2020r.

18 lutego był wesoło obchodzonym dniem w Niepublicznym żłobku Akademia Maluszka. Tego własnie dnia dzieci przebrane za koty były bohaterami zajęć i świętowały Dzień Kota. Wiele radości sprawiły dzieciom kocie zabawy – pokonywanie tunelu na czworakach czy zabawa ruchowa przy piosence „My jesteśmy kotki dwa”. Zajęcia zakończyły się wykonaniem pracy plastycznej.

Bal walentynkowy w przedszkolu 14.02.2020r.

14 luty to Dzień Zakochanych i z tej okazji w Przedszkolu Językowym Europejska Akademia Dziecka odbył się Bal Walentynkowy. Wszystkie dzieci wraz z paniami przyszły tego dnia ubrane na czerwono. Podczas uroczystości dzieci brały udział w walentynkowych zabawach i konkursach takich jak: gorące serduszko, taniec w parach z balonem, znajdź swoją walentynkę i wielu innych. Po wspólnej zabawie nastąpiło wręczenie walentynek zrobionych przez dzieci dla swoich koleżanek, kolegów oraz pań nauczycielek. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia wszyscy zasiedli do stołu, aby słodkim poczęstunkiem nabrać sił po wyczerpujących tańcach.

Bal walentynkowy w żłobku 14.02.2020r.

W dzień zakochanych w Niepublicznym Żłobku Akademia Maluszka odbył się Bal Walentynkowy. Przed balem dzieci wraz z opiekunkami przygotowały ciasteczka francuskie z cukrem. Upieczone ciastka zagościły na walentynkowym stole wraz z galaretkami i ciastem przygotowanym przez rodziców. Dzieci w trakcie balu brały udział w zabawach i konkursach, między innymi dobierały kolorowe serca w pary, przebijały serduszka z imionami. Na koniec wymieniły się walentynkami i po wyczerpujących tańcach zasiadły do słodkiego poczęstunku.

Bal karnawałowy w przedszkolu 30.01.2020r.

W Przedszkolu Językowym Europejska Akademia Dziecka w Dzierżoniowie odbył się długo wyczekiwany przez dzieci Bal Karnawałowy. Przedszkolaki mogły założyć wymarzone stroje. Nie zabrakło wróżek, księżniczek, rycerzy, policjantów, strażaków, superbohaterów oraz wielu innych postaci z ulubionych dziecięcych bajek. Hasło tegorocznego balu brzmiało: „Podróże małe i duże”. Pan Kuba – nauczyciel tańca towarzyskiego w ramach Akademii Sportu – zabrał przedszkolaki w wyjątkową taneczną podróż po różnych krajach świata. Dzieci odwiedzając Brazylię zatańczyły sambę, w Austrii tańczyły walca a w Ameryce Północnej – taniec kowbojski, natomiast w Hiszpanii królowało paso doble, a w Rosji Kalinka. Nie zabrakło też znanych dzieciom zabaw i tańców takich jak: chocolate, kaczuszki czy zabawa w pociąg. Była także Macarena oraz Kankan. Gdy już wszystkie dzieci były zmęczone, ale nadal uśmiechnięte i szczęśliwe, to zapozowały do wspólnych zdjęć i zasiadły do słodkiego poczęstunku.

Dzień babci i dziadka w przedszkolu 24.01.2020r.

W Przedszkolu Językowym Europejska Akademia Dziecka dzieci obchodziły wraz ze swoimi babciami i dziadkami ich święto: Dzień Babci i Dziadka. Uroczystość rozpoczął występ dzieci ze starszych grup – Jabłuszek i Morelek. Po nich na scenę wkroczyły młodsze dzieci – Cytrynki. Było mnóstwo piosenek, tańców oraz nie zabrakło pięknych wierszyków dedykowanych dziadkom. Następnie wszystkie grupy razem zaśpiewały piosenkę w języku angielskim. Po niej nastąpił czas wręczania babciom i dziadkom prezentów własnoręcznie przygotowanych przez dzieci. Wyjątkowi goście zostali zaproszeni do wspólnych tańców i zabaw z wnukami. Brali udział w konkurencjach takich jak między innymi: obieranie jabłek na czas, plecenie warkoczyków wnuczkom. Po udziela w wyczerpujących konkurencjach wszyscy zasiedli do wspólnego słodkiego poczęstunku.

Dzień babci i dziadka w żłobku 22.01.2020r.

Babcia i Dziadek – to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim tym, co dobre. Dzieci z Niepublicznego Żłobka Akademia Maluszka gościły swoje babcie i dziadków na uroczystości z okazji ich święta. Nie zabrakło wspólnych zabaw, konkursów i słodkiego poczęstunku. Maluszki wręczył swoim bliskim własnoręcznie wykonane upominki. Ten wyjątkowy dzień był pełen samych pozytywnych emocji

Zabawa karnawałowa w żłobku 21.01.2020r.

Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy muzyka i zabawa. W Niepublicznym Żłobku Akademia Maluszka dzieci również miały okazję zintegrować się na takim balu. W tym wyjątkowym dniu roiło się od kolorowych przebrań i można było spotkać naprawdę ciekawe postacie – od księżniczek, przez rycerzy, policjantów, na superbohaterach kończąc. Bajkowa atmosfera na długo pozostanie w pamięci maluszków.

Rozpoczęcie sezonu narciarskiego w Rzeczce 15.01.2020r.

15 stycznia 2020r. dzieci z Przedszkola Językowego „Europejska Akademia Dziecka” w Dzierżoniowie rozpoczęły sezon narciarski w Ośrodku Wypoczynkowym „Na Stoku” w Rzeczce.

Nasi mali narciarze bardzo chętnie zaznajomili się ze sprzętem, jaki użytkuje się w tej dyscyplinie sportu. Dzieci pełne zapału i chęci rozpoczęły swoją pierwszą lekcję. Instruktorzy zapewnili profesjonalną opiekę nad dziećmi, połączoną ze świetną zabawą i nauką jazdy na nartach. Przedszkolaki opanowały podstawowe zasady poruszania się na nartach i próby zjazdu z górki. Świetnie się przy tym bawiły.

Każdy przedszkolak wraz z pomocą instruktora był bezpiecznie transportowany za wierzchołek górki za pomocą wyciągu oraz wspólnie zjeżdżał ucząc się prawidłowej postawy podczas jazdy na nartach. Podczas zajęć dzieci również jeździły na sliderach.

Po pierwszych sportowych osiągnięciach narciarze udali się do restauracji na pyszne naleśniki z czekoladą oraz herbatę z cytryną.

Przedszkolaki zadowolone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

Wyjazdy na narty będą odbywać się w każdą środę, aż do zakończenia sezonu.

Bal Sylwestrowy 31.12.2019r.

Ostatniego dnia grudnia dzieci hucznie pożegnały stary rok i powitały nowy. Ciocie żłobkowe wraz z dziećmi przygotowały piękne dekoracje i razem bawili się w rytmie ulubionych dziecięcych przebojów, było dużo wesołej zabawy, co widać było po uśmiechach wszystkich uczestników balu. Z niecierpliwością czekamy na bal karnawałowy.

Wigilia w przedszkolu

20.12.2019r.

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w Przedszkolu Językowym Europejska Akademia Dziecka zwieńczyła wspólna Wigilia. W tym wyjątkowym dniu dzieci przed publicznością, na której zasiedli rodzice wraz z Panią Dyrektor Darią Michalską wystawiły Jasełka, do których długo i pilnie się przygotowywały. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor składając wszystkim serdeczne życzenia bożonarodzeniowe. Najpierw wystąpiły grupy starszaków czyli Jabłuszka i Morelki a następnie najmłodsze przedszkolaki czyli grupa Cytrynek. Podczas wystąpień nie zabrakło kolęd i pastorałek. Po zakończonym przedstawieniu dzieci wręczały rodzicom samodzielnie przygotowane prezenty – pierniczki ozdobione lukrem i kolorowymi posypkami. Na koniec wszyscy zasiedli do stołów, przy których można było posilić się wigilijnymi potrawami oraz złożyć sobie nawzajem życzenia świąteczne. Atmosfera spotkania była prawdziwie rodzinna i świąteczna. Takie radosne chwile na długo pozostaną w pamięci rodziców oraz dzieci.

Wigilia w żłobku 19.12.2019r.

Maluszki z grupy Ananasków i Mandarynek Niepublicznego Żłobka Akademia Maluszka wystawiły przepiękne jasełka dla swoich rodziców. W magicznej scenerii szopki Betlejemskiej przy nastrojowej świątecznej muzyce mali aktorzy, w pięknych strojach przedstawiających postacie świętych, zwierząt i kolędników zaprezentowały taniec z dzwoneczkami. Po części artystycznej i sesji zdjęciowej nastąpiła tradycyjna kolacja wigilijna z kolędami, życzeniami i podarkami.

Zbiórka WOŚP 16.12.2019r.

Nasze dzieci wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
#pomaganiejestdobre
#wszystkierecenapoklad

Wizyta św. Mikołaja w przedszkolu 06.12.2019r.

Tradycyjnie dzień 6 grudnia jest dniem najbardziej wyczekiwanym przez wszystkie dzieci. Tego właśnie dnia (grzeczne) dzieci spotykają Św. Mikołaja. Zanim jednak Mikołaj zawitał, przedszkolaki zaśpiewały wspólnie piosenkę „Co przyniesie Mikołaj?”. Kiedy na korytarzu rozległ się dźwięk dzwoneczków, dzieci od razu zaczęły podskakiwać z radości. Św. Mikołaj został mile przywitany, z każdym dzieckiem przybił „piątkę”. Najpierw prezenty otrzymały dzieci z grupy Cytrynek, później z Jabłuszek, a na końcu został obdarowane Morelki. W podziękowaniu za przybycie Mikołaj również otrzymał prezent od dzieci – własnoręcznie robione pierniczki przez przedszkolaki z grupy Jabłuszek i Morelek.

Wizyta św. Mikołaja w żłobku 06.12.2019r.

Jak co roku na początku grudnia, tak i tym razem do Niepublicznego Żłobka Akademia