Dzień Dziecka 01.06.2020r.

Wita Was słoneczny ranek, tyle dzisiaj niespodzianek, tyle przygód czeka nas. Pierwszy czerwca! Wstawać czas ! Dzisiaj święto wszystkich dzieci –to szczególny dla nas dzień. Jasne złote słonko świeci, spoza chmur uśmiecha się. W tym pięknym dniu życzymy wszystkim dzieciom moc uśmiechu i radości, szczęścia, zdrowia, pomyślności.

Dzień Matki 26.05.2020r.

Matka to zdecydowanie najpiękniejsza, najważniejsza i najtrudniejsza rola na świecie. Kim jest mama? Zdecydowanie prościej byłoby zadać pytanie kim ona nie jest, chociażby dlatego, że jest ona niemal wszystkim! Wielozadaniowość, zaradność, wewnętrzna siła, miłość i niezawodne, całodobowe wsparcie to zaledwie kilka z supermocy, jakie posiada każda mama.

Przedszkolaki przygotowały niespodziankę z tej okazji.

https://www.facebook.com/716695745083292/videos/246251069963813

Tłusty czwartek w gr. Jabłuszek i Morelek 21.02.2020r.

Dzieci z grupy Jabłuszek i Morelek pamiętając o tradycji jedzenia pączków w Tłusty Czwartek, postanowiły wraz z paniami usmażyć oponki. Przedszkolaki z wielkim zapałem przygotowywały ciasto na oponki – wsypywały produkty do miski i rozwałkowywały zagniecione przez panie ciasto a następnie wycinały szklanką oponki. Potem było smażenie a następnie dzieci z apetytem zajadały się słodkimi przysmakami.

Tłusty czwartek w gr. Cytrynek 21.02.2020r.

Tłusty Czwartek – to własnie w ten dzień tradycja nakazuje zjeść pączka. Dzieci z grupy Cytrynek nie zapomniały o tej tradycji i wraz z paniami z wielkim zapałem przygotowywały ciasto na faworki. Dzieci wsypywały produkty do miski i rozwałkowywały zagniecione przez panie ciasto. Każdy przedszkolak dostał kawałek ciasta w kształcie rombu z otworem w środku i miał za zadanie przewlec ciasto tak, aby powstał kształt faworka. Potem było smażenie a następnie dzieci z apetytem zajadały się słodkimi przysmakami

Tłusty czwartek w żłobku 20.02.2020r.

Zarówno tłusto jak i słodko obchodzono Tłusty Czwartek w Niepublicznym Żłobku Akademia Maluszka. Z tej okazji dzieci z pomocą opiekunek zrobiły pyszne, chrupiące faworki.

Dzień kota u starszaków 20.02.2020r.

Dzieci z grupy Jabłuszek i Morelek obchodziły Światowy Dzień Kota. Z tej okazji odbyły się specjalne zajęcia dydaktyczne oraz ruchowe. Przedszkolaki dowiedział się wiele ciekawych rzeczy na temat kotów oraz uczestniczyły w „kocich zabawach”. Na koniec zajęć dzieci obejrzały fragment filmu edukacyjnego pt. „Kociaki duże i małe”.

Dzień kota w żłobku 19.02.2020r.

18 lutego był wesoło obchodzonym dniem w Niepublicznym żłobku Akademia Maluszka. Tego własnie dnia dzieci przebrane za koty były bohaterami zajęć i świętowały Dzień Kota. Wiele radości sprawiły dzieciom kocie zabawy – pokonywanie tunelu na czworakach czy zabawa ruchowa przy piosence „My jesteśmy kotki dwa”. Zajęcia zakończyły się wykonaniem pracy plastycznej.

Bal walentynkowy w przedszkolu 14.02.2020r.

14 luty to Dzień Zakochanych i z tej okazji w Przedszkolu Językowym Europejska Akademia Dziecka odbył się Bal Walentynkowy. Wszystkie dzieci wraz z paniami przyszły tego dnia ubrane na czerwono. Podczas uroczystości dzieci brały udział w walentynkowych zabawach i konkursach takich jak: gorące serduszko, taniec w parach z balonem, znajdź swoją walentynkę i wielu innych. Po wspólnej zabawie nastąpiło wręczenie walentynek zrobionych przez dzieci dla swoich koleżanek, kolegów oraz pań nauczycielek. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia wszyscy zasiedli do stołu, aby słodkim poczęstunkiem nabrać sił po wyczerpujących tańcach.

Bal walentynkowy w żłobku 14.02.2020r.

W dzień zakochanych w Niepublicznym Żłobku Akademia Maluszka odbył się Bal Walentynkowy. Przed balem dzieci wraz z opiekunkami przygotowały ciasteczka francuskie z cukrem. Upieczone ciastka zagościły na walentynkowym stole wraz z galaretkami i ciastem przygotowanym przez rodziców. Dzieci w trakcie balu brały udział w zabawach i konkursach, między innymi dobierały kolorowe serca w pary, przebijały serduszka z imionami. Na koniec wymieniły się walentynkami i po wyczerpujących tańcach zasiadły do słodkiego poczęstunku.

Bal karnawałowy w przedszkolu 30.01.2020r.

W Przedszkolu Językowym Europejska Akademia Dziecka w Dzierżoniowie odbył się długo wyczekiwany przez dzieci Bal Karnawałowy. Przedszkolaki mogły założyć wymarzone stroje. Nie zabrakło wróżek, księżniczek, rycerzy, policjantów, strażaków, superbohaterów oraz wielu innych postaci z ulubionych dziecięcych bajek. Hasło tegorocznego balu brzmiało: „Podróże małe i duże”. Pan Kuba – nauczyciel tańca towarzyskiego w ramach Akademii Sportu – zabrał przedszkolaki w wyjątkową taneczną podróż po różnych krajach świata. Dzieci odwiedzając Brazylię zatańczyły sambę, w Austrii tańczyły walca a w Ameryce Północnej – taniec kowbojski, natomiast w Hiszpanii królowało paso doble, a w Rosji Kalinka. Nie zabrakło też znanych dzieciom zabaw i tańców takich jak: chocolate, kaczuszki czy zabawa w pociąg. Była także Macarena oraz Kankan. Gdy już wszystkie dzieci były zmęczone, ale nadal uśmiechnięte i szczęśliwe, to zapozowały do wspólnych zdjęć i zasiadły do słodkiego poczęstunku.

Dzień babci i dziadka w przedszkolu 24.01.2020r.

W Przedszkolu Językowym Europejska Akademia Dziecka dzieci obchodziły wraz ze swoimi babciami i dziadkami ich święto: Dzień Babci i Dziadka. Uroczystość rozpoczął występ dzieci ze starszych grup – Jabłuszek i Morelek. Po nich na scenę wkroczyły młodsze dzieci – Cytrynki. Było mnóstwo piosenek, tańców oraz nie zabrakło pięknych wierszyków dedykowanych dziadkom. Następnie wszystkie grupy razem zaśpiewały piosenkę w języku angielskim. Po niej nastąpił czas wręczania babciom i dziadkom prezentów własnoręcznie przygotowanych przez dzieci. Wyjątkowi goście zostali zaproszeni do wspólnych tańców i zabaw z wnukami. Brali udział w konkurencjach takich jak między innymi: obieranie jabłek na czas, plecenie warkoczyków wnuczkom. Po udziela w wyczerpujących konkurencjach wszyscy zasiedli do wspólnego słodkiego poczęstunku.

Dzień babci i dziadka w żłobku 22.01.2020r.

Babcia i Dziadek – to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim tym, co dobre. Dzieci z Niepublicznego Żłobka Akademia Maluszka gościły swoje babcie i dziadków na uroczystości z okazji ich święta. Nie zabrakło wspólnych zabaw, konkursów i słodkiego poczęstunku. Maluszki wręczył swoim bliskim własnoręcznie wykonane upominki. Ten wyjątkowy dzień był pełen samych pozytywnych emocji

Zabawa karnawałowa w żłobku 21.01.2020r.

Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy muzyka i zabawa. W Niepublicznym Żłobku Akademia Maluszka dzieci również miały okazję zintegrować się na takim balu. W tym wyjątkowym dniu roiło się od kolorowych przebrań i można było spotkać naprawdę ciekawe postacie – od księżniczek, przez rycerzy, policjantów, na superbohaterach kończąc. Bajkowa atmosfera na długo pozostanie w pamięci maluszków.

Rozpoczęcie sezonu narciarskiego w Rzeczce 15.01.2020r.

15 stycznia 2020r. dzieci z Przedszkola Językowego „Europejska Akademia Dziecka” w Dzierżoniowie rozpoczęły sezon narciarski w Ośrodku Wypoczynkowym „Na Stoku” w Rzeczce.

Nasi mali narciarze bardzo chętnie zaznajomili się ze sprzętem, jaki użytkuje się w tej dyscyplinie sportu. Dzieci pełne zapału i chęci rozpoczęły swoją pierwszą lekcję. Instruktorzy zapewnili profesjonalną opiekę nad dziećmi, połączoną ze świetną zabawą i nauką jazdy na nartach. Przedszkolaki opanowały podstawowe zasady poruszania się na nartach i próby zjazdu z górki. Świetnie się przy tym bawiły.

Każdy przedszkolak wraz z pomocą instruktora był bezpiecznie transportowany za wierzchołek górki za pomocą wyciągu oraz wspólnie zjeżdżał ucząc się prawidłowej postawy podczas jazdy na nartach. Podczas zajęć dzieci również jeździły na sliderach.

Po pierwszych sportowych osiągnięciach narciarze udali się do restauracji na pyszne naleśniki z czekoladą oraz herbatę z cytryną.

Przedszkolaki zadowolone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

Wyjazdy na narty będą odbywać się w każdą środę, aż do zakończenia sezonu.

Bal Sylwestrowy 31.12.2019r.

Ostatniego dnia grudnia dzieci hucznie pożegnały stary rok i powitały nowy. Ciocie żłobkowe wraz z dziećmi przygotowały piękne dekoracje i razem bawili się w rytmie ulubionych dziecięcych przebojów, było dużo wesołej zabawy, co widać było po uśmiechach wszystkich uczestników balu. Z niecierpliwością czekamy na bal karnawałowy.

Wigilia w przedszkolu

20.12.2019r.

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w Przedszkolu Językowym Europejska Akademia Dziecka zwieńczyła wspólna Wigilia. W tym wyjątkowym dniu dzieci przed publicznością, na której zasiedli rodzice wraz z Panią Dyrektor Darią Michalską wystawiły Jasełka, do których długo i pilnie się przygotowywały. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor składając wszystkim serdeczne życzenia bożonarodzeniowe. Najpierw wystąpiły grupy starszaków czyli Jabłuszka i Morelki a następnie najmłodsze przedszkolaki czyli grupa Cytrynek. Podczas wystąpień nie zabrakło kolęd i pastorałek. Po zakończonym przedstawieniu dzieci wręczały rodzicom samodzielnie przygotowane prezenty – pierniczki ozdobione lukrem i kolorowymi posypkami. Na koniec wszyscy zasiedli do stołów, przy których można było posilić się wigilijnymi potrawami oraz złożyć sobie nawzajem życzenia świąteczne. Atmosfera spotkania była prawdziwie rodzinna i świąteczna. Takie radosne chwile na długo pozostaną w pamięci rodziców oraz dzieci.

Wigilia w żłobku 19.12.2019r.

Maluszki z grupy Ananasków i Mandarynek Niepublicznego Żłobka Akademia Maluszka wystawiły przepiękne jasełka dla swoich rodziców. W magicznej scenerii szopki Betlejemskiej przy nastrojowej świątecznej muzyce mali aktorzy, w pięknych strojach przedstawiających postacie świętych, zwierząt i kolędników zaprezentowały taniec z dzwoneczkami. Po części artystycznej i sesji zdjęciowej nastąpiła tradycyjna kolacja wigilijna z kolędami, życzeniami i podarkami.

Zbiórka WOŚP 16.12.2019r.

Nasze dzieci wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
#pomaganiejestdobre
#wszystkierecenapoklad

Wizyta św. Mikołaja w przedszkolu 06.12.2019r.

Tradycyjnie dzień 6 grudnia jest dniem najbardziej wyczekiwanym przez wszystkie dzieci. Tego właśnie dnia (grzeczne) dzieci spotykają Św. Mikołaja. Zanim jednak Mikołaj zawitał, przedszkolaki zaśpiewały wspólnie piosenkę „Co przyniesie Mikołaj?”. Kiedy na korytarzu rozległ się dźwięk dzwoneczków, dzieci od razu zaczęły podskakiwać z radości. Św. Mikołaj został mile przywitany, z każdym dzieckiem przybił „piątkę”. Najpierw prezenty otrzymały dzieci z grupy Cytrynek, później z Jabłuszek, a na końcu został obdarowane Morelki. W podziękowaniu za przybycie Mikołaj również otrzymał prezent od dzieci – własnoręcznie robione pierniczki przez przedszkolaki z grupy Jabłuszek i Morelek.

Wizyta św. Mikołaja w żłobku 06.12.2019r.

Jak co roku na początku grudnia, tak i tym razem do Niepublicznego Żłobka Akademia Maluszka zawitał Mikołaj! Ten zacny staruszek z białą brodą przyszedł do żłobkowych maluszków z wózkiem pełnym prezentów. Dla niektórych dzieci było to pierwsze takie spotkanie, więc emocji było mnóstwo.

Bal wesołej Dyni
żłobku 20.11.2019r.

Dzieci w żłobku obchodziły Bal Wesołej Dyni. W salach zrobiło się pomarańczowo za sprawą dekoracji oraz przebrań przedszkolaków. Na początku zabawy wszystkie dzieci prezentowały swoje przepiękne stroje by zaraz potem bawić się w rytm ulubionych dziecięcych hitów.

Aniołki 16.11.2019r.

Dzieci z grupy Jabłuszek szykując się do kiermaszu bożonarodzeniowego wykonały piękne aniołki. Przedszkolaki z użyciem kleju ozdobiły szatę aniołka oraz przyklejały piórka na jego skrzydła. Na koniec każde dziecko według instrukcji złożyło swojego aniołka.

Bal wesołej Dyni
w przedszkolu 08.11.2019r.

Jak co roku, dzieci w przedszkolu obchodziły Bal Wesołej Dyni. W salach zrobiło się pomarańczowo za sprawą dekoracji oraz przebrań przedszkolaków. Na początku zabawy wszystkie dzieci prezentowały swoje przepiękne stroje by zaraz potem bawić się w rytm ulubionych dziecięcych hitów.

Dzień bez skarpet w przedszkolu 25.10.2019r.

Przedszkolaki z grupy Jabłuszka i Morelki obchodziły Dzień Bez Skarpet. Z tej okazji panie nauczycielki przygotowały specjalny tor przeszkód, które dzieci pokonywały na boso. Znalazły się w nim różne materiały takie jak liście, kasztany, folia bąbelkowa, materiały miękkie, twarde i szorstkie. Dzieci poprzez zmysł dotyku mówiły co jest twarde, co miękkie, a co szorstkie lub śliskie.

Dzień bez skarpetek w żłobku 25.10.2019r.

Dzieci z Niepublicznego Żłobka Akademia Maluszka w ramach Piątku z Przygodą obchodziły Dzień Bez Skarpet. Maluszki korzystały z darów jesieni przygotowując z ciociami ścieżkę sensoryczną. Żłobkolaczki rozwijały swoje wrażenia dotykowe i stymulowały zmysły przechodząc boso po liściach, kasztanach i innych skarbach jesieni.

Pasowanie na Żłobkolaczka 2019/2020

21.10.2019r.

Pasowanie na Żłobkolaczka to wyjątkowa uroczystość, która w Niepublicznym Żłobku Akademia Maluszka odbyła się 17 października 2019r. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Daria Michalska, która powitała wszystkich przybyłych gości. Rodzice uroczyście złożyli ślubowanie. Przedstawienie rozpoczęło się od występu dzieci z grupy Ananasków. Następnie zaprezentowały się maluszki z grupy Mandarynek. Dla większości dzieci był to pierwszy tak ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt Pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego żłobkolaczka ogromną kredką przez panią Dyrektor. Każdy maluszek z tej okazji otrzymał pamiątkową książeczkę wraz z dyplomem. Dla naszych dzielnych żłobkolaczków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Na koniec uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcia i przybyli goście zasiedli do słodkiego poczęstunku.

Pasowanie na Przedszkolaka 2019/2020

21.10.2019r.

Mamo, Tato! Jestem przedszkolakiem! To już tradycja, że na początku roku szkolnego odbywa się uroczyste przywitanie i przyjęcie nowo przybyłych do przedszkola dzieci. W tym roku uroczystość Pasowania na Przedszkolaka w Przedszkolu Językowym Europejska Akademia Dziecka odbyła się 17 października 2019r. W ten szczególny dzień nowo przyjęte dzieci stały się pełnoprawnymi przedszkolakami. Jednak zanim to nastąpiło, dzieci długo przygotowywały się do występów, by w tym ważnym dniu móc jak najpiękniej zaprezentować swoje talenty. Również w dzień Pasowania od rana trwały ostatnie próby i przygotowania. Uroczystość rozpoczęła się od powitania przybyłych gości przez panią Dyrektor Darię Michalską. Zanim swoją przysięgę złożyły przedszkolaki, miało miejsce ślubowanie rodziców. Następnie przyszedł czas na zaprezentowanie się dzieci. Jako pierwsze wystąpiły Jabłuszka i Morelki, które pokazały swoje umiejętności taneczne w utworach „Dwóm tańczyć się zachciało” oraz „Podajmy sobie ręce”. Zaprezentowali program artystyczny o tym, jak należy zachowywać się w przedszkolu. Wykonali również piosenkę w języku angielskim pt. „Pencil”. Po zaprezentowaniu umiejętności językowych nadszedł czas na występ grupy Cytrynek, który rozpoczął się od wierszyka I. Suchorzewskiej „Mam 3 latka”. Potem dzieci zaśpiewały dwie piosenki po polsku. Występ zwieńczyła piosenka w języku angielskim i układ taneczny do utworu „Wiewióreczka mała”. Po części artystycznej nastą[piło centralne i najważniejsze wydarzenie tego dnia, czyli Pasowanie. Dzieci w złożonej przysiędze obiecywały zgodnie bawić się w przedszkolu, słuchać i kochać swoje panie, wszystko zjadać z talerzyków oraz być prawdziwymi zuchami. Następnie pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania poprzez dotknięcie ramienia każdego dziecka ogromną kredką. Dzieci na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały książeczki wraz z dyplomem. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcie, po którym wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

Dzień drzewa 20.10.2019r.

Przedszkolaki obchodziły Dzień Drzewa i z tej okazji postanowiły wybrać się do pobliskiego parku. Dzieci próbowały nazywać poszczególne rodzaje drzewa i nasion, które znalazły na trawie. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się pracy wiewiórki, która gromadziła zapasy na zimę. Wiele radości sprawiła przedszkolakom zabawa w kolorowych liściach 🙂

Wiem co jem 16.10.2019r.

Dzieci z grupy Jabłuszek podczas zajęć dydaktycznych o tematyce zdrowego odżywiania, zapoznały się z piramidą żywienia. Przedszkolaki wskazywały, które produkty powinni jeść jak najczęściej, a które rzadziej. Doskonaląc zmysł dotyku nazywały jakie warzywa ukryły się w koszyku. Na koniec zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną techniką stemplowania.

Dzień chłopaka 29.09.2019r.

Przedszkolaki z grupy Jabłuszek i Morelek obchodziły „Dzień Chłopaka”. W dniu chłopcy wykonywali pamiątkowe legitymacje „Super Chłopak” – odbijając palec w wybranym przez siebie kolorze farby. Wielką radość sprawił chłopcom słodki prezent, który wręczała koleżanka. Na koniec wszystkim chłopcom odśpiewaliśmy „sto lat!” 🙂


Wyjście do kinoteatru Zbyszek 25.09.2019r.

Pomimo jesiennej pogody nasze dzielne przedszkolaki wybrały się na pierwsze w tym roku szkolnym przedstawienie do Kinoteatru „Zbyszek”. 25 września 2019r. sztuka pt. „Morskie opowieści Kapitana Guliwera” pozwoliła małym widzom przenieść się na pokład statku i posłuchać historii, które wydarzyły się na morzu. Dzieci z uwagą słuchały i przyglądały się przygodom, jakie spotkały bohaterów spektaklu. Po nagrodzeniu aktorów gromkimi brawami przedszkolaki miały okazję wejść na prawdziwą scenę i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z artystami.

Sadzimy wspólnie wrzosy 23.09.2019r.

Dzieci z przedszkola i żłobka przywitały dzisiaj jesień sadząc piękne, kolorowe wrzosy. Przedszkolaki z zapałem sadziły i podlewały jesienne kwiaty. Wiele radości sprawiły dzieciom ogrodnicze prace, dzięki którym w przedszkolu zrobiło się jeszcze piękniej i kolorowo 🙂

Teatrzyk kukiełkowy 20.09.2019r.

W miniony czwartek wszystkie dzieci z przedszkola i żłobka miały okazję zobaczyć przedstawienie kukiełkowe pt. „Jaś i Małgosia”. Dzieci ze spokojem i zaciekawieniem obserwowały sztukę, dzięki której nauczyły się, że nie wolno rozmawiać z nieznajomymi.

Gra planszowa na łące 16.09.2019r.

W ramach Piątku z Przygoda, przedszkolaki z grupy Jabłuszek i Morelek grały w grę planszową „Na łące”. Dzieci przeliczały ilość wylosowanych oczek oraz rozwijały koordynację wzrokowo – słuchowo – ruchową. Przedszkolaki dzięki grze nabywały umiejętności wyciszania swoich emocji, stosowania się do zasad obowiązujących w czasie zabawy oraz cierpliwie czekały na swoją kolej 🙂

Bal przebierańców na zakończenie wakacji 04.09.2019r.

Wycieczka do Krzyżowej 17.08.2019r.

Dzieci z Przedszkola Językowego EAD w Dzierżoniowie odbyły pierwszą podróż szynobusem do miejscowości Krzyżowa. Tam zwiedziły pałac i przylegające budynki.

Farma w Łącznej – ZOO 06.08.2019r.

Dzieci z Przedszkola Językowego EAD w Dzierżoniowie odwiedziły zwierzęta na Farmie ZOO w Łącznej. Dzieci mogły zobaczyć różne gatunki zwierząt, o których do tej pory się tylko uczyły.

Ogrodowe wariacje 24.07.2019r.

Dzień Kubusia Puchatka 19.07.2019r.

Z okazji Dnia Kubusia Puchatka w Przedszkolu Językowym Europejska Akademia Dziecka zagościło wiele pluszowych postaci z tej bajki. Dzieci wysłuchały bajki i rozpoznawały postacie w niej występujące. Następnie wraz z Kubusiem tańczyły skoczne tańce. Idąc w ślad za sympatycznym misiem, przedszkolaki smakowały miodku z chrupkami kukurydzianymi. Na koniec zajęć dzieci tworzyły kolorowe rysunki wszystkich bohaterów bajki o Kubusiu Puchatku.