Nasze akademie

Akademia Sportu

W ramach akademii dzieci biorą udział w zajęciach korekcyjnych, rekreacyjnych, gimnastycznych, sensorycznych oraz poznają różne dyscypliny sportowe.

Akademia Rytmiczno – muzyczna

Zapewnia naukę gry na instrumentach, zajęcia rytmiczno-muzyczne, naukę tańca, śpiewu, piosenek.

Akademia Inżynierska

Tworząc Akademię Inżynierii, naszym głównym założeniem jest, aby dzieci w trakcie jej trwania dowiedzieli się jak najwięcej o tajnikach pracy  z wykorzystaniem swoich technicznych umiejętności.  Tablica interaktywna, Monitory multimedialne.

Akademia Sensoryczna NOWOŚĆ

Sala doświadczania świata to specjalnie wyodrębnione pomieszczenie, wyposażone w urządzenia stymulujące rozwój zmysłów. W bezpiecznym i komfortowym otoczeniu za pośrednictwem efektów świetlnych i dźwiękowych oraz łagodnych wibracji pobudzane są podstawowe zmysły dziecka. Pobyt w sali wzbogaca dotychczasowe doświadczenia przez dostarczanie dzieciom różnego rodzaju bodźców, które są przez nich poznawane, badane i kontrolowane za pomocą wszystkich zmysłów. W przyjemnej atmosferze pełnej akceptacji i relaksu dzieci same wybierają bodźce, których w danej chwili potrzebują. Sygnały odbierane są przez zmysły, a następnie dostarczane do układu nerwowego, co wpływa na poprawę ich samopoczucia. Sala sensoryczna wykorzystywana jest również dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi na zajęciach indywidualnych.

Akademia Teatralna

Wprowadzenie dzieci w świat sztuki poprzez zabawę przynosi wiele korzyści. Rozwija wyobraźnię, doskonali mowę, która staje się wyrazista i melodyjna, sprzyja umuzykalnieniu, rozwija płynność ruchów oraz zwiększa poczucie własnej wartości,. Jest również okazją do wspaniałej zabawy, dającej wiele satysfakcji.

Akademia Rozwoju

Skupia różnorodne zajęcia specjalistyczne i ogólnorozwojowe, odbywa się zamiennie, w zależności od grupy, wg opracowanej wcześniej tematyki; w ramach tej Akademii mogą to być bajkopterapia, zajęcia plastyczne, zajęcia dydaktyczne.

Akademia Języka Angielskiego

metoda Helen Doron uczy poprzez wszystkie zmysły i w ten sposób kreuje naturalne środowisko, w którym dzieci z łatwością przyswajają prawidłową wymowę, ćwiczą i wzbogacają angielskie słownictwo.